Lisans eğitimini Ege Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır.

Üniversite tahsili süresince babası Necip Yılmaz’ın devam eden projelerinde müteahhitliğe başlamıştır. Eğitimini tamamladıktan sonra TCDD’nin yaptığı kamu ihalelerine katılmış ve şirketin temellerini atmıştır. Devlet ihaleleriyle geçen 10 yıl sonunda, taahhütün yanı sıra özel sektörde de faaliyet göstermeye başlayan kurumsal bir inşaat firmasını yaratmıştır. 40 yılı aşkın süredir sektörde varlık gösteren ve bölgesinde önde gelen bir inşaat firmasını var eden Çetin Yılmaz, başarının sırrını “en iyisini yapmayı hedeflemek” olarak nitelendirmektedir.

Çetin Yılmaz halen Derebeyi İnşaat’ın Onursal Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir.

ÇETİN YILMAZ

cetin-yilmaz

Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversite İnşaat Mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra, İstanbul Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde İnşaat Yönetimi üzerine yüksek lisans yapmıştır.

Çocukluk yıllarından itibaren inşaat sektöründe bulunan ve eğitim hayatının başlamasıyla birlikte, iş hayatına da atılan Dinçer İnanç Yılmaz, okuduğu süreler de dahil olmak üzere pek çok projede kısım şefi, şantiye şefi ve proje müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir. İş hayatında; üst düzey yönetici, girişimci inşaat yöneticisi ve yatırımcı olarak var olan ve halen İstanbul Teknik Üniversitesinde doktora çalışmalarını sürdüren Dinçer İnanç Yılmaz, sektörel deneyimlerin akademik çalışmalarla sentez edildiğinde gerekli başarının elde edileceği görüşünü savunmaktadır.

DİNÇER İNANÇ YILMAZ

diy
Derebeyi İnşaat